مراکز تماس هوشمند (Voip)

شما اینجا هستید

مراکز تماس هوشمند

 

سامانه مراکز تماس هوشمند متمرکز

در دنیای پرشتاب تکنولوژی کنونی ما گزینه ای جز حرکت بر راستای تحولات و تطبیق با آنها را نداریم. خدماتی که در ادامه به آن اشاره خواهد شد خدمات مخابراتی بر پایه شبکه های IP بوده که به سرعت در حال رشد و اجرا می باشد. جالب توجه آن که بسیاری از شرکت های مخابراتی نیز در حال انتقال به این بسترها بوده در حالیکه کاربران نهایی از این امر بی اطلاع می باشند.

طرح کلی پروژه

در این پروژه موج نو با نصب تجهیزات مخابراتی و سرورهای مربوطه در مرکز تماس متقاضی، و پوشش سراسری شعب متقاضی در کل کشور، امکان ارتباط و دسترسی همکاران در شعب مختلف با یکدیگر و یا مشتریان با متقاضی را فراهم می آورد که در ادامه به مزایا آن خواهیم پرداخت.

 

"شرح ویژگی ها و مزایای طرح"
 

 

♦ مدیریت متمرکز تماسها با متقاضی

در این طرح مشتریان جهت تماس با شعب متقاضی، کافی است شماره تلفن شرکت یا و خط E1 مرکزی را گرفته، و سپس با گرفتن یک داخلی، می توانند با شعبه مورد نظر ارتباط برقرار نمایند.در این طرح برای هر شعبه تعدادی داخلی در نظر گرفته می شود که بنابر درخواست هر شعبه، می‌توان به تعداد مورد نیاز داخلی در اختیار آنان قرار داد. با اجرای این سامانه به جای معرفی شماره تماس های متعدد شعب به مشتریان، کافی است شماره E1 مرکز تماس را اعلام نمایید، که سهولت بسیار زیاد برای مشتریان برای تماس با شرکت متقاضی را در پی خواهد داشت.

 

♦ ارتباط آسان و بی‌هزینه شعبه‌ها با یکدیگر

در این سیستم شعبه ها می توانند بطور نامحدود با یکدیگر تماس تلفنی برقرار نمایند و نگران هزینه های تماس، اعم از شهری و یا موبایل نباشند . علت این امر اینست که این ارتباط از طریق بستر IP موجود بین شعب تامین میگردد و لذا لازم نیست هزینه ای بابت برقراری تماس به هیچ یک از اپراتورهای تلفن ثابت یا همراه پرداخت گردد.از مزایای دیگر این روش اینست که هر داخلی علاوه بر شماره، "نام" نیز خواهد داشت که در دایرکتوری سیستم تعریف گردیده است، و در زمان برقراری ارتباط علاوه بر شماره، این نام نیز نمایش داده می شود. بعنوان نمونه در هنگام تماس یک شعبه با دیگری آنچه نمایش داده می شود اینست : تماس ورودی از داخلی ۱۱۰، مثلا "دفتر ولی عصر" که این نام یعنی " دفتر ولی عصر" در دایرکتوری سیستم تعریف گردیده است و نیاز به ایجاد دفترچه تلفن و یا ذخیره نامها در گوشی نمی باشد.

 

♦ برقراری تماس تلفن شهری بوسیله موبایل، تبلت و یا کامپیوتر!

علاوه بر مزیت فوق که در این سیستم واحد ها می توانند بطور نامحدود با یکدیگر تماس تلفنی برقرار نمایند و نگران هزینه های تماس اعم از شهری و یا موبایل نباشند ، یک مزیت فوق العاده دیگر این سامانه این می باشد که دارنده این سرویس می تواند با استفاده از موبایل، تبلت و یا کامپیوتر خود تماس تلفنی داخلی و یا شهری برقرار نماید. توضیح آنکه کاربرانی که به این سامانه متصل هستند (شعب و یا همکاران دفتر مرکزی) می توانند با استفاده از نرم افزار مخصوصی که روی موبایل، تبلت و یا کامپیوتر آنان نصب می گردد، به یک خط داخلی IP دسترسی یابند که با استفاده از این داخلی هم می توانند با داخلی دفاتر دیگر تماس حاصل نمایند. و همچنین با گرفتن یکی از خطوط E1 مرکز تلفن، تماس تلفنی شهری برقرار نمایند. بدین ترتیب در برقراری تماس خود، هزینه یک ارتباط شهری پرداخت خواهند نمود. در زمانیکه مشتریان با شماره گیری تلفن شهری E1 مرکز تماس، قصد برقراری ارتباط با یکی از شعب را دارند، با گرفتن داخلی مربوطه، متصدی مربوطه در شعبه مورد نظر می تواند روی موبایل مجهز به نرم افزار، پاسخگوی مشتری باشد. در اینجا سیم کارت موبایل متصدی مربوطه کوچکترین عملکردی ندارد و پوشش مخابرتی موج نو، بدون هزینه این ارتباط را برقرار می نماید. دارنده این سرویس (متصدی مربوطه) حتی می تواند سیم کارت خود را خارج نموده و کماکان از سرویس این شرکت بهره برداری نماید.

 

♦ امکان بهره گیری از پوشش بیسیم دفاتر

با استفاده از گوشی های مخصوص و یا با نصب نرم افزار معرفی شده توسط این شرکت بر روی موبایل ها و یا لپتاپ های متصدیان مربوطه در شعب، امکان بهره برداری از این خدمات وجود دارد. البته غالب موبایل های جدید دارای این قابلیت هستند و فقط موبایل های قدیمی امکان بهره برداری ندارند.با این سرویس کاربرانی که نرم افزار روی موبایل های آنان نصب گردیده است می توانند در تمام محوطه شعبه و یا ساختمان مرکزی با استفاده از موبایل خود، به خط داخلی خود دسترسی داشته باشند و ضمن برقراری تماس با سایر شعبه ها پاسخگوی تماسهای ورودی نیز باشند.

 

♦ امکان تعریف نقشه تماس و تهیه گزارشات متعدد و متنوع

در این سیستم می‌توان برای تسهیل در امر برقراری تماس مشتریان با متقاضی، آنها را در زمان برقراری تماس، به یک راهنمای صوتی هدایت نمود. در این سامانه می توان بر اساس انواع دسته بندیها ، مشتری را به شعبه و یا گروهی از شعب معرفی نمود. مثلا شعب استانی، شعب موجود در محدوده های خاص شهری (شرق، غرب ، مرکز،…) و یا شعب عرضه کننده خدمات خاص و … . با این سیستم مشتری برای دسترسی به شعبه و یا خدمات مورد نظر با فشردن چند کلید به هدف خود خواهد رسید.از دیگر ویژگیهای این سیستم اینست که، در هر برهه زمانی می توان انواع گزارشات را از سیستم در یافت نمود که می تواند پایه بسیاری از تصمیمات مدیریتی باشد.

 

♦ امکان برقراری تماسهای ویدیویی

برای برقراری تماس ویدیویی نیازمند گوشی های تلفن مخصوص این کار هستیم که با استفاده ازاین گوشیهای مخصوص امکان برقراری ارتباط تصویری نیز وجود دارد. اما از مزایای خاص این سیستم این است که با نصب نرم افزار های مخصوص روی گوشی های موبایل جدید، نیاز به تهیه گوشی های مخصوص تصویری نمی باشد و تبعا هزینه کاربران و شعبه ها نیز به شدت کاهش می یابد. از نکات مهم در این سامانه اینست که برای این منظور، نیاز به هیچ سیم کارت یا امکانات اضافی نبوده و نصب نرم افزار مخصوص بر روی گوشی های موبایل به معنای امکان بهره برداری از این سرویس می باشد.این سرویس جزو خدمات ویژه بوده که پس از اجرای کامل پروژه بنا به درخواست شعبه های متقاضی به صورت سرویس اضافه در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

 

♦ استقلال سیستم از شبکه های موبایل و اپراتورهای موجود

همانگونه که اشاره گردید از نکات مهم در این سامانه اینست که برای این منظور نیاز به هیچ سیم کارت یا امکانات اضافی نبوده و این سیستم برای پیاده سازی نیازمند سیم کارت یا خدمات هیچ یک از اپراتور های همراه نبوده و تجهیزات آن بطور مستقل و کامل در مرکز تماس متقاضی نصب و راه اندازی می گردد.

 

♦ تجهیزات سخت افزاری مناسب برای سرویس گیرندگان

این سیستم برای عملکرد نیازمند گوشی های مخصوص می باشد. که با هزینه بسیار مناسب می توان گوشی های مخصوص این کار را برای بهره برداران، یعنی شعبه های متقاضی تامین،نصب و راه اندازی نمود.لیکن همانگونه که قبلاً نیز اشاره گردید، گوشی های موبایل هوشمند جدید، که غالب گوشی های موجود از ۳-۲ سال گذشته تا کنون می باشند، با نصب نرم افزار مربوطه، قابلیت بهره گیری از این سرویس را پیدا می کنند. با این روش هزینه سخت افزاری اولیه متقاضی به شدت کاهش می یابد.

 

♦ امکان افزایش سرویسهای ویژه

پس از راه اندازی و پیاده سازی سرویس پایه، امکان اضافه نمودن سرویسهای ویژه نیز وجود دارد. این سرویسها شامل امکان تماس دو طرفه ، امکان برقراری کنفرانس صوتی، صف انتظار ،انتقال تماس و تماس بر گشتی و …. می باشد. که با درخواست شعب (و حسب نیاز) با اضافه نمودن امکانات زیر ساختی مورد نیاز در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.

سرویس ها و خدمات ارائه شده توسط موج نو
تامین تجهیزات مخابراتی مورد نیاز
نصب و راه اندازی تجهیزات مخابراتی
تامین سرور و سخت افزار مورد نیاز
نصب و راه اندازی سرور و سامانه های مدیریتی
اتصال خطوط E1متقاضی به سامانه
اجرای سیستم پاسخگوی هوشمند و انجام تعاریف ارتباطی حسب درخواست متقاضی
تامین تجهیزات زیر ساخت بیسیم شعب و دفاتر (در صورت نیاز)
نصب و راه اندازی شبکه بیسیم شعب و دفاتر (در صورت نیاز)
اختصاص ۲ داخلی به هر یک از شعب
نصب و راه اندازی داخلی های درخواستی روی گوشی ها و موبایل های بهره برداران سیستم

درباره موج نو

شرکت ایده‌ پردازان موج‌ نو با هدف پیاده‌ سازی ایده‌های نو و پرورش این ایده‌ها  در سال ۱۳۸۳ تأسیس گردیده  و همواره سعی شده است در همین راستا حرکت گردد. این شرکت از سال ۱۳۸۴ بطور تخصصی در حوزه خدمات مخابراتی و اینترنتی فعالیت نموده و از سال ۱۳۸۵ با دریافت مجوز تأسیس ISP بطور رسمی در این زمینه فعالیت نموده است.

این شرکت در حال حاضر عضو کنسرسیوم IranFCP ، شرکت ارتباطات ثابت پارسیان بعنوان دارنده پروانه FCP و نمایندگی تهران به شماره ۲۱۲۰۰۱ این شرکت می باشد.

مجوز ها و پروانه ها

       

                     

             mporg_ir_3_0.png   

 

اطلاعات تماس

  • آدرس: تهران، خیابان طالقانی ، بین خیابان ولیعصر(عج) و حافظ ، شماره ۴۰۸ طبقه چهارم ، واحد ۲
  • تلفن: ۸۱۰۰ ۵۲ ۳۳ و 33518065 و 33518188 و 33518155
  • ۶۱ ۸۸۹۲۸۷۵۹ 
  • ایمیل: info@mojeno.net
  •  شرایط خدمات